Kõige erilisemaks teeb meid meie UFI Green sertifikaadiga aroomiõlide kollektsioon, mis tagab kõrgeima ohutus- ja keskkonnastandardi. Oleme uhked, et oleme Aspoli aroomiõlide ainuesindaja Eestis, Soomes, Rootsis ja Lätis.
Alates 1. jaanuarist 2025 rakendub Euroopa Liidu seadus, mis tähendab, et kõikidele keemilistele segudele kosmeetika või lõhnatööstustes tuleb esitada ühtlustatud PCN-teatised (Poison Centres Notification). See tähendab, et kui toodet müüakse EL-i riikides, tuleb vastutavatel ettevõtetel edastada Euroopa mürgistuskeskustele teave tootes kasutatud kemikaali koostise, ohtude ja kasutuse kohta. Edaspidi peavad kõik uued ja olemasolevad tooted olema täielikult kooskõlas selle uue nõudega.
Hästi lihtsalt lahti seletades, kui klient ostab mõnest e-poest, kauplusest või laadalt toote, milles on kasutatud aroomiõli (näiteks küünla), siis see uus seadus tähendab, et kõik valmistooted peavad olema eelnevalt registreeritud Euroopa mürgistuskeskustes (ECHAS). Selleks, et tagada nende ohutus, peab tootja esitama täpse info nende koostise ja võimalike ohtude kohta. See aitab hoida inimesi ja keskkonda turvalisena.
See kõik on liiga keeruline?
Jah, see on keeruline ja aeganõudev protsess ja selleks olemegi teinud tootjate elu lihtsamaks.
Tootmise lihtsustamiseks saad TASUTA alla laadida iga aroomiõli kohta eraldi sojavahast küünalde ohutuskaardid (SDS) ja CLP kleebiste kujundused (etiketid) ning ei pea ise UFI-koodi genereerima ja PCN-is teavitama, ega ECHAS oma toodet registreerima.
- Valige e-poest välja aroomiõli, millel on märgitud UFI GREEN tase.
Iga aroomiõli juures on UFIGREEN kasutusmäär ehk lävi, mis näitab aroomiõli maksimaalset ohutut kogust küünaldes või kodulõhnastajates (nt Baccarat 39%). - Valige tervisele ja keskkonnale neutraalne vaha, nt sojavaha, märgistusega UFI GREEN.
Tervise ja keskkonna suhtes neutraalne vaha on selline, mis ei sisalda ohtlikeks klassifitseeritud aineid. - Laadige alla tasuta ohutuskaart (SDS) valitud annusetasemega küünla jaoks ja salvestage oma arvutisse.
Aroomiõli toote kirjeldusest leiad tasuta ohutuskaardid (SDS) sojaküünlalde jaoks (3 annustamisastet 6%, 8% või 10%). - Laadige alla küünlale kleebitav etikett, millel on piktogrammid, ohulaused ja allergeenide loetelu. Ärge unustage enne printimist lisamast juurde enda ettevõtte andmeid ja küünlavaha kaalu!
Pane tähele! - kleebisel ei ole UFI koodi- sest UFI GREEN logo kinnitab, et valmistoodet ei ole vaja ECHAS registreerida ja on tihedalt seotud toote ohutuskaardiga.
Kui ma valisin välja aroomiõli UFI READY logoga?
Kui sinu välja valitud aroomiõli on UFI READY logoga, siis võib seda samuti kasutada lõhnaküünalde tootmisel.
Jälgi eelnevat 4 etappi (nagu UFI GREEN) ning iga aroomiõli toote kirjeldusest leiad tasuta ohutuskaardid (SDS) sojaküünlalde jaoks.
Pane tähele! - kleebisel on UFI kood ja ohupiktogrammid!
Kas ma võin kasutada ASPOL aroomiõlisid kodulõhnastajates?
Jah, võid kasutada pulkadega kodulõhnastajates, ruumispreides ja auto lõhnastajates. Enne kasutamist tutvu ohutute kasutamise piirnormidega. IFRA tabelist leiad kategooriate kasutustasemed.
Pinnale pihustatavad spreid, autolõhnastajate kategooria nr on: 10A.
Pulkadega kodulõhnastajate, lõhnakivide, mittepihustatavad õhuvärskendajate kategooria nr on: 10B.
Kui sa soovid teha pulkadega ruumilõhnastaja, mida ei ole vaja ECHAS registreerida, siis jälgi neid 2 lihtsat sammu.
- Vali välja aroomiõli, mille kasutamise piirnorm jääb sinu valitud koguse piiridesse. Nt aroomiõli Baccarat UFIGREEN kasutusmäär on kuni 39%! See tähendab, et kuni 39% aroomiõli saab kasutada kodulõhnastaja tegemises.
- Kasuta UFI GREEN baasvedelikku nr 7. Loote turu puhtaimad ja ohutumad difuusorid!
- Toode tuleb märgistada UFI GREEN logoga.
Mida tähendab UFI GREEN?
“UFIGREEN" on lühend sõnadest “Unique Formula Identifier Green," mis on seotud kemikaalide ja ohtlike ainete märgistamisega Euroopa Liidus. See on spetsiaalne identifikaator, mis on välja töötatud kemikaalide määruse raames, tuntud ka kui CLP-määrus (Classification, Labelling, and Packaging).
UFI Green" on eriline kood, mida kasutatakse Euroopa Liidus keskkonnasõbralike kemikaalide ja ohtlike ainete tähistamiseks. See 16-kohaline kood aitab kiiresti ja täpselt tuvastada tooteid, mis vastavad teatud ohutus- ja keskkonnanõuetele. UFI Green’i eesmärk on muuta kemikaalide kasutamine ohutumaks ja läbipaistvamaks nii tarbijatele kui ka tööstusele.
UFI Green’i eesmärk on edendada keskkonnasõbralikumaid tooteid ja muuta kemikaalide ohutus ja haldamine lihtsamaks ja läbipaistvamaks nii tarbijatele kui ka tööstusele.
Mida tähendab UFI READY ja mis vahe tal on võrreldes UFI GREEN-iga?
UFI Ready tähendab, et toode või süsteem on tehniliselt valmis kasutama UFI-koodi, mis on vajalik kemikaalide täpseks identifitseerimiseks vastavalt Euroopa Liidu ohutusnõuetele.
UFI Green viitab aga toodetele, mis on loodud või märgistatud nii, et need vastavad keskkonnasõbralikkuse või madalama ohtlikkuse nõuetele.
Peamine erinevus: UFI Ready keskendub tehnilisele valmisolekule UFI-koodi kasutamiseks, samas kui UFI Green keskendub toote ohutus- ja keskkonnasõbralikkuse tasemele.
CLP-määrus (määrus EÜ nr 1272/2008) on reegel, mis aitab tuvastada ja teavitada kemikaalide ohtudest. Selle järgi peavad kõik keemiatooted (ained ja segud), mida müüakse Euroopa Liidus, olema õigesti märgistatud ja pakendatud. Siltidel on spetsiaalsed hoiatused ja pildid (piktogrammid), mis näitavad, kui ohtlik on toode. CLP-määrus põhineb ÜRO süsteemil, et tagada keemiatoodete ohutu kasutamine ja hõlbustada nende müüki üle maailma.